12 вересня у приміщенні актової зали Харківського прикордонного загону заступник начальника відділу правового забезпечення Юридичного управління Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Костянтин Рибалко разом з головою ГО “Харківська спілка прикордонників – учасників АТО” підполковником Віталієм Слободян вручили прикордонникам, які брали участь в антитерористичній операції на сході України, 49 наказів про передачу у власність земельних ділянок  площею по 0,5 га кожна для ведення особистого селянського господарства та 7 наказів про передачу у власність земельних ділянок площею по 0,12 га для ведення індивідуального садівництва.

Новоспечених власників земельних ділянок прийшли привітати члени Громадської ради при Адміністрації прикордонної служби України, а саме, представник Харківської спілки прикордонників – учасників АТО Любов Бутенко та представник Всеукраїнської громадської організації “Асоціація ветеранів та співробітників прикордонної розвідки “Щит і меч” Ігор Голова.

“Це не перша передача земельних ділянок прикордонникам. Раніше накази про передачу у власність земельних ділянок для ведення індивідуального садівництва по 0,12 га кожна отримали ще 87 учасників АТО. Отже, ми дуже дякуємо Головному управлінню Держгеокадастру у Харківській області за плідну співпрацю і оперативну допомогу при оформленні землевпорядної документації”, – наголосив Віталій Слободян. 

Також, підводячи підсумки роботи громадської організації, яку він очолює, зазначив, що на сьогоднішній день новостворене садове товариство проходить заключний етап затвердження детального плану забудови, а в найближчий перспективі очікуються роботи з облаштування вулиць з подальшою електро- та газифікацією.

Довідково: станом на 12.09.2017 до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області надійшла від учасників АТО 8889 заяв на оформлення земельних ділянок. Надано 7313 дозволів на розробку документації із землеустрою, на загальну площу 9202,6614 га. Прийнято Головним управлінням 4569 наказів про затвердження документації із землеустрою та передачу у власність 4570 земельних ділянок загальною площею 5730,9244 га, з них:1629 земельних ділянок для ведення садівництва площею 195,3175 га та  2941 земельних ділянок для ведення ОСГ площею 5535,6069 га.