Головне управління Держгеокадастру в Харківській області вперше провело масову державну реєстрацію земельних ділянок ветеранами АТО — близько 100 воїнів отримали документи, які завершують процедуру оформлення землі.

Видачу документів Головне управління Держгеокадастру в Харківській області організувало за сприяння Центру надання адміністративних послуг Харкова. Всі оформлені в цей день ділянки є частиною садового товариства в Червоній Поляні Зміївського району. Ветерани, які отримали по 12 соток землі, стали першими його учасниками. Всього в товариство буде входити 238 ділянок.

Видача цих документів не входить в його обов’язки, але Головне управління вирішило полегшити ветеранам завершити реєстрацію та нагадати про цей важливий етап оформлення землі.

Фахівці Держгеокадастру нагадують, що отримавши наказ Головного управління про передачу у власність земельної ділянки, учасник АТО повинен самостійно звернутися до державних реєстраторів Центрів надання адміністративних послуг, створених при районних адміністраціях і органах місцевого самоврядування, або нотаріусів. В іншому випадку, такі ділянки автоматично повертаються державі. Ця норма вказана в постанові Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051. На жаль, ветерани не завжди встигають виконати цю вимогу.

Реєстраторам для оформлення права власності необхідні:

  • документ, що підтверджує громадянство України,
  • оригінали документів, необхідних для державної реєстрації прав (наказ про виділення землі)
  • документ, що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав.

«Виділяти земельні ділянки ветеранам АТО — наш прямий обов’язок. Тому ми не можемо вважати цей захід новорічним подарунком. Але, звичайно ж, напередодні свят хочеться зробити щось особливо приємне нашим захисникам, підняти настрій », — заявив перед початком заходу начальник Головного управління Держгеокадастра в Харківській області Євген Оберемок