31 січня 2018 року Кабінет Міністрів України видав розпорядження №60-р “Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад”, згідно з яким земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що знаходяться в межах, визначених перспективним планом формування територій громад, мають бути передані з державної власності в комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

9 лютого фахівці Головного управління Держгеокадастру у Харківській області на чолі з в.о. начальника Головного управління Василем Саранчею зустрілися з представниками ОТГ, що вже створені на території області.

Під час зустрічі обговорили процес передачі об’єднаним територіальним громадам повноважень розпорядження сільськогосподарськими землями, окреслили шляхи вирішення питань, які можуть виникнути під час проходження певних етапів. Також з боку Головного управління було запропоновано об’єднаним тергромадам підписати меморандум про співпрацю. У меморандумі зазначено, що Головне управління зобов’язується всіляко сприяти виконанню робіт та надавати інформаційну та консультаційну підтримку.