03 березня 2017 року начальник Головного управління Держегеокадастру у Харківській області Євген Оберемок провів засідання колегії. В заході взяли участь в.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Олег Цвях, директор ДП «Харківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Сергій Завадський, директор Харківської регіональної філії  ДП «Центр ДЗК» Андрій Шаповалов, в.о директора Східного державного підприємства геодезії, картографії, кадастру та геоінформатики Сергій Бізікін, начальник штабу Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО» Владислав Якименко та керівники структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру у Харківській області.

Учасники колегії підбили підсумки роботи землевпорядної служби області за 2016 рік і визначили завдання для подальшої роботи. Зокрема йшлося про стан розпорядження землями сільськогосподарського призначення, результати обстеження пунктів Державної геодезичної мережі в області, проведення земельних торгів, екстериторіальність погодження проектів землеустрою, надання у власність земельних ділянок учасникам АТО, стан виконавської дисципліни, тощо.

Із доповіддю виступив начальник Управління державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру Василь Саранча, який зупинився на пріоритетних напрямах діяльності Держгеокадастру у Харківській області. Насамперед акцентував увагу на роботі з перенесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, інформація про які відсутня в Держземкадастрі, але на них зареєстровані правовстановлюючі документи.

Костянтин Рибалко, заступник начальника відділу правового забезпечення Юридичного управління Головного Управління Держгеокадастру у Харківській області, відзвітував про надання землі учасникам АТО. В Харківській області на сьогоднішній день надано 5308 дозволів на розробку документації із землеустрою на загальну площу 6580,2063 га, що складає 89,0% від кількості заяв, поданих атовцями та членами їх сімей. Головним управлінням проводиться робота з укладання меморандумів про співпрацю з органами місцевого самоврядування Харківської області з метою забезпечення учасників АТО земельними ділянками та надання необхідної роз’яснювально-інформаційної підтримки. На даний час укладено 304 меморандуми.

Після плідного обговорення члени колегії сформували рішення з усіх розглянутих питань, що будуть надані для виконання спеціалістам Головного управління та керівникам структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру у Харківській області у районах.

Олег Цвях, підвівши підсумки роботи, звернув увагу присутніх на необхідність активізації роботи в сфері земельних аукціонів на території Харківської області, що дозволить збільшити грошові надходження до бюджетів місцевих рівнів. Також він наголосив на необхідності оновлення нормативної грошової оцінки землі та підписанні актів про передачу геодезичних пунктів для забезпечення їх схоронності.

image7 image6 image4 image3