18 травня відбулося урочисте вручення учасникам АТО наказів про передачу у власність земельних ділянок та дозволів на розробку документації із землеустрою.

У заході взяли участь перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Марк Беккер, в.о. голови Держгеокадастру України Олександр Колотілін, військовий комісар Харківської області Юрій Калгушкін, учасники АТО та члени родин загиблих Також ветерани антитерористичної операції запросили начальника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Євгена Оберемка, який наразі перебуває у відпустці.

На початку заходу Марк Беккер від імені голови ХОДА Юлії Світличної привітав усіх присутніх та висловив військовим слова глибокої подяки за мужність у відстоюванні кордонів нашої держави. Він відзначив, що питання соціального захисту учасників АТО (ООС) знаходиться на особистому контролі керівника області.

“Забезпечення учасників АТО (ООС) земельними ділянкам є приорітетним завданням Держгеокадастру. Головне управління Держгеокадастру у Харківській області за підсумками 2017 року надало 4095 дозволів на розробку землевпорядної документації воїнам АТО, в результаті чого посіло друге місце в Україні”, – відзначів Олександр Колотілін.

Євген Оберемок закликав присутніх військовослужбовців звертатися за дозволами беспосередньо до Головного управління, або через Харківську громадську організацію “Спілка ветеранів АТО”, а не до землевпорядних організацій: “Передайте це також своїм побратимам, у яких виникають проблеми з отриманням дозволів на розробку землевпорядної документації через те, що деякі приватні землевпорядники заради піару обіцяють допомогти, але не виконують своїх обіцянок і всіляко затягують зі свого боку процес реалізації учасниками АТО свого права на отримання земельних ділянок.”

Командувач сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Сергій Попко відзначив ефективну роботу Головного управління у наданні постійної допомоги при виділенні земельних ділянок учасникам АТО вручивши грамоту Євгену Оберемку.

Цього разу документи отримали військові Національної гвардії України, Збройних сил України та інших військових формувань. Своїх господарів знайшли 65 земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства  за межами населених пунктів Камянської сільської ради Ізюмського району, 45 земельних ділянок для ведення садівництва за межами населених пунктів Пересічанської селищної ради Дергачівського району, 24 земельних ділянки для ведення садівництва за межами населених пунктів Пісочинської селищної раді Харківського району, 7 земельних ділянок для ведення садівництва за межами населених пунктів Скрипаївської сільської раді Зміївського району та 6 земельних ділянок для ведення садівництва за межами населених пунктів Люботинської міської ради.

Зокрема, 2 земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства в Ізюмському районі отримали мати і дружина загиблого ветерана АТО Сергія Бризгайла  та 1 земельну ділянку для ведення садівництва в Харківському районі – дружина загиблого ветерана АТО Івана Литвинова.

Також ветерани отримали 54 накази про надання дозволів на розробку документації із землеустрою земельних ділянок для ведення садівництва за межами населених пунктів Дергачівської міської ради Дергачівського району.

Довідково: На даний час безпосередньо до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області надійшло від учасників АТО 11909 заяв на оформлення земельних ділянок. Надано 8967 дозволів на розробку документації із землеустрою, на загальну площу 11763,2000 га.
Прийнято Головним управлінням 6695 наказів про затвердження документації із землеустрою та передачу у власність 6695 земельних ділянок загальною площею 8137,5676 га, що становить 96,2% від загальної кількості рішень про передачу у власність, прийнятних Головним управлінням разом з органами місцевого самоврядування, з них:
– 2534 земельні ділянки для ведення садівництва площею 297,2697 га;
– 4161 земельна ділянка для ведення ОСГ площею 7840,2979 га.