06 вересня відбудлося чергове засідання оперативного штабу під керівництвом заступника голови ХОДА Олександра Скакуна.

До складу штабу увійшли представники силових структур області, громадських організацій, які об’єднують власників землі, фахівці Департаменту АПР ХОДА, Держгеокадастру і фіскальної служби. Від землевпорядної служби у засіданні взяли участь перший заступник начальника Головного  управління Держгеокадастру у Харківській області В.І. Саранча та заступник начальника відділу правового забезпечення Юридичного управління К.В. Рибалко.

Головною метою діяльності штабу є забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень земель і зібраного врожаю, швидке й ефективне реагування на будь-які незаконні дії щодо протиправного захоплення майна аграріїв. Штаб не заміщує діяльність відповідних органів у фіскальній частині або рішення судів.

За даними представників Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації після першого засідання оперативного штабу, яке відбулося 17 серпня, здійснено двадцять виїздів мобільних груп в райони області. Проведена відповідна правова робота з місцевим населенням з питань роз’яснення вимог чинного законодавства щодо захисту прав землевласників та землекористувачів. Також  в рамках діяльності штабу відбулися зустрічі з головами районних державних адміністрацій, проконсультовано близько 200 осіб.

На гарячу лінію оперативного штабу надійшло 16 телефонних дзвінків, на які надано відповідні роз’яснення.

Телефони гарячої лінії оперативного штабу мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників і землекористувачів:(057) 705 01 59, (066) 339 10 58.