Під час засідання, яке проводив перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Марк Беккер, підбили підсумки роботи за минулий тиждень, а також розглянули хід вирішення питань, порушених на попередніх засіданнях.

Так, у першу чергу члени комісії розглянули ситуацію, що виникла в селі Пархомівка, де у місцевих жителів є складнощі з оформленням права власності на земельні ділянки. Для детального розгляду цього звернення на нараді був присутній голова Пархомівської сільської ради Євген Сілін. За його словами, деякі з місцевих жителів є власниками державних актів на постійне користування земельними ділянками, але не мають кадастрового номера, через що виникають суперечки.

Як зазначив виконуючий обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Василь Саранча, в населеному пункті Краснокутського району провели роботу з районним землевпорядником і головою сільради, уточнивши кількість громадян, які зіткнулися з цією проблемою, та площу земель, за яку йдуть суперечки.

«Вже найближчим часом фахівці Держгеокадастру і Державного інституту землеустрою будуть проводити в Пархомівці роботу з оформлення права власності на земельні ділянки. Громадяни зможуть укласти необхідні договори», – повідомив Василь Іванович.

З початку року оперативним штабом мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників і землекористувачів розглянуто 25 звернень (у тому числі 11 звернень, що надійшли на телефон «гарячої лінії»), з них 24 звернення оперативним штабом відпрацьовані, факти рейдерства не підтверджені. На даний час відпрацьовується 1 звернення.

Окрім представників Головного управління Держгеокадастру у Харківській області до складу штабу увійшли представники силових структур області, громадських організацій, які об’єднують власників землі, фахівці Департаменту АПР ХОДА та фіскальної служби області.

Телефони «гарячої лінії» оперативного штабу мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників і землекористувачів: (057) 705-01-59, (066) 339-10-58.