У неділю, 25 вересня Головне управління Держгеокадастру у Харківській області видало учасникам АТО накази про передачу у власність 163 земельних ділянок. Ветерани отримали документи в рекордні терміни — вони подавали свої заявки на отримання землі всього 3 місяці тому.

Більшість ділянок, документи на які отримали ветерани, знаходяться в 40 хвилинах їзди від Харкова: це село Мартове в Печеніжському районі (55 ділянок) і Васищеве в Харківському районі (59 ділянок) — на цих землях учасники АТО зможуть зайнятися садівництвом на ділянках в 12 соток кожен. А земля в Бугаївці Ізюмського району (49 наказів на ділянки по 2 га) призначена для ведення особистого сільського господарства.

Присутня на видачі документів народний депутат України Ірина Луценко особливо відзначила успіхи Харківської області в забезпеченні соціальних гарантій для ветеранів АТО. «В інших регіонах я часто ставлю в приклад саме Харківщину, як тут працюють з ветеранами», — розповіла народний депутат.

З її оцінкою погоджується і т.в.о. голови Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична: «Важливо взаємодіяти. Потрібна налагоджена координація, щоб кожен орган влади розумів, що він робить і заради чого працює. Якщо є мета, все механізми державного управління повинні включатися, щоб її реалізовувати».

За словами начальника ГУ Держгеокадастру у Харківський області Євгена Оберемка, пріоритетом в роботі його управління залишається оперативність — щоб учасники АТО, які подали заявку, отримали документи якомога раніше, і досягнутий термін в 3 місяці — це цілком реальний норматив.

Уже в жовтні відбудеться нова видача документів на землю — це 100 садівничих ділянок у Боровій Зміївського району, 80 садівничих ділянок в Рубіжному Вовчанського району та ще 50 ділянок для ведення особистого селянського господарства в Бугаївці.