Так, в Харківській області на сьогодні створено 12 об’єднаних територіальних громад, на території яких знаходиться орієнтовно 27 тис. га земель сільськогосподарського призначення державної власності, які потенційно можуть бути передані у комунальну власність.

Як повідомили фахівці Управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, в рамках поглиблення децентралізації відбулася передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів по 7 об’єднаним територіальним громадам Харківської області, а саме Наталинській сільській, Малинівській, Малоданилівській, Роганській, Нововодолазькій, Коломацькій селищним та Мереф’янській міській ОТГ.

Загалом у комунальну власність зазначеним об’єднаним територіальним громадам передано 877 земельних ділянок сільськогосподарського призначення, загальною площею 8672,2582 га. Крім вищезазначених об’єднаних територіальних громад, яким вже передано у комунальну власність земельні ділянки,  проведено інвентаризацію та наказами Головного управління затверджено технічну документацію по Зачепилівській і Чкаловській селищним та Оскільській сільській об’єднаним територіальним громадам.

Наразі загальний процес передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення у комунальну власність на території Харківської області проходить відповідно до Плану здійснення заходу з інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності затвердженого наказом Держгеокадастру від 15.03.2018 № 45.

Так, згідно з наказом Головного управління від 30.08.2018 № 6239-СГ затверджено технічну документацію по Золочівській селищній об’єднаній територіальній громаді Харківського району. За результатами проведеної інвентаризації до Державного земельного кадастру внесено відомості про 224 земельні ділянки загальною площею 1684,3753 га.

По Старосалтівській селищній об’єднаній територіальній громаді Вовчанського району проведені підготовчі роботи по інвентаризації земельних ділянок в кількості 165 шт. на загальну площу 2 тис. га, а також топографо-геодезичні роботи на 145 земельних ділянках на загальну площу 1 тис. 757,6 га. Затвердити технічну документацію по Старосалтівській селищній об’єднаній територіальній громаді планується наприкінці вересня 2018 року.