Так, 23 серпня в залі засідань Департамента агропромислового комплексу Харківської облдержадміністрації відбулося урочисте вручення  наказів на землю учасникам антитерористичної операції та операції об’єднаних сил на Сході України. В заході взяли участь перший заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Марк Беккер, начальник Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Євген Оберемок, голова Харківської обласної громадської організації “Спілка ветеранів АТО” Павло Федоров, бійці та ветерани Збройних сил України, члени їх сімей.

Серед наказів Головного управління Держгеокадастру у Харківській області про затвердження документації із землеустрою та  передачу земельних ділянок у власність, які було вручено, 58 ділянок  для ведення садівництва у садовому товаристві “Колос” на території Есхарівської селищної ради Чугуївського району, 35 ділянок для ведення садівництва  на території Старосалтівської ОТГ Вовчанського району, 10 земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на території Піщанської сільської ради Красноградського району, 5 ділянок для ведення особистого селянського господарства на території Підсереднянської сільської ради Великобурлуцького району та 10 – для ведення особистого селянського господарства на території Семенівської сільської ради Шевченківського району. Також учасники бойових дій отримали 26 дозволів на розробку документації із землеустрою на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства на території Симинівської сільської ради та  10 – на  земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства на території Охримівської сільської ради Вовчанського району.

Цього дня земельну ділянку у садовому товаристві під Есхаром отримала мати загиблого під час виконання військового обов’язку у зоні проведення АТО, нагородженого орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно), Олега Поповича.

“Олегу було лише 32. В нього залишилася тринадцятирічна донька, дуже схожа на батька. Разом з нею ми розіб’ємо садок на цій землі, а потім вона стане його власницею”, – розповідла Попович Зоя Михайлівна.

Під час вручення начальник Головного управління Держгеокадастру у Харківській області звернувся до воїнів України з подякою за героїзм і мужність, проявлену у боях за незалежність України, а також за запрошення розділити з ними радість нового придбання.

“Нагадаю, що отримання наказу про передачу у власність земельної ділянки – це лише передостанній крок на шляху оформлення. Аби стати її законним господарем вам обов’язково потрібно звернутися до реєстраційної служби та отримати витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно”, – зазначив Євген Оберемок.

Довідково: до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області від учасників АТО та ООС надійшла 13601 заява про бажання оформити земельну ділянку. Надано 10103 дозволи на розробку документації із землеустрою на загальну площу  13863,9482 га. Видано Головним управлінням 7206 наказів про затвердження документації із землеустрою та передачу у власність земельних ділянок загальною площею 9040,5269 га, з них: 2580 земельних ділянок для ведення садівництва (302,4749 га) та 4626 – для ведення ОСГ (8738,0520 га).

Від членів сімей загиблих учасників бойових дій на Сході України надійшло 158 заяв щодо оформлення земельних ділянок. Надано 131 дозвіл на розробку документації із землеустрою на загальну площу 183, 3020 га. Видано 70 наказів про затвердження документації із землеустрою та передачу у власність земельних ділянок загальною площею 96,5333 га, з них: 19 земельних ділянок для ведення садівництва (2,2008 га) та 51 – для ведення ОСГ (94,3325 га).