Засідання 8 серпня пройшло під керівництвом першого заступника голови ХОДА Марка Беккера та за участі виконуючого обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Василя Саранчі.

На даний момент штабом відпрацьовується 4 звернення. Серед них – звернення мешканців Зачепилівського району щодо незаконної, на їхню думку, приватизації земельних ділянок місцевим підприємством. Наразі вирішується питання щодо забезпечення заявників земельними ділянками, на які вони мають право. 8 з 35 громадян вже отримали дозволи на виконання документації.

Триває розгляд звернення землевласника з Дворічанського району щодо знищення врожаю. За даними правоохоронців, факт знищення підтверджено, зараз встановлюється сума завданої шкоди, після чого буде кваліфіковано злочин.

У ГУ Національної поліції та прокуратурі Харківської області розглядаються звернення Валківської РДА стосовно незаконного захоплення земельних ділянок місцевим виробником.

Крім того, до штабу надійшло звернення від сільгосппідприємства Сахновщинського району щодо перешкоджання господарській діяльності: невідомі особи пошкодили транспорт підприємства, спалили комбайн вартістю понад 7 млн грн тощо. Матеріали звернення спрямовані до правоохоронних органів.

Також до штабу надійшла заява сільгоспвиробника з Вовчанського району. За його словами, 100 тонн зібраного їм зерна зберігається в приміщенні, яке днями за рішенням суду перейшло іншому власнику. Новий власник не дає заявнику можливості звільнити приміщення і вивезти зерно.