Головне управління Держгеокадастру у Харківській області провело спільну нараду  з  Головним управлінням ДФС у Харківській області з питань проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення.

Проведення наради ініційовано в  рамках  взаємодії органів виконавчої влади щодо обміну інформацією, необхідної для обчислення і справляння плати за землю.

З боку Головного управління Держгеокадастру у Харківській області у вищезазначеному заході взяли участь в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у  Харківській  області  Василь Саранча, начальник Управління землеустрою та охорони земель Юрій Перекупський, начальник Відділу ринку та оцінки земель Михайло Перепелиця, начальник відділу державної реєстрації об’єктів Державного земельного кадастру Управління державного земельного кадастру Катерина Сергієнко та начальник відділу договірної роботи Юридичного управління Кирило Павлов. Головне управління ДФС у Харківській області представляли головні ревізори – інспектори Управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Харківській області Наталя Мироненко та Дарина Гулевська.

Під час зустрічі Василь Саранча зазначив, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 105 впродовж 2018 року проводились роботи по проведенню загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, яка вже затверджена наказом Мінагрополітики України від 16.11.2018 №552 та набула  чинності з 1 січня 2019 року. Вперше після 1995 року оцінено всі землі сільськогосподарського призначення на території України (крім земель у межах населених пунктів) та з 2019 року відпадає необхідність складання технічних документацій з оцінки по окремим земельним ділянкам сільськогосподарського призначення, які виготовлялись для визначення розмірів орендної плати, земельного податку, державного мита та інших обов’язкових платежів. Всі дані про загальнонаціональну нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення зведено в єдиний масив та створено портал-дзеркало із можливістю онлайн-розрахунку нормативної грошової оцінки по зареєстрованим у Державному земельному кадастрі земельним ділянкам (https://ngo.land.gov.ua).