З початку 2019 року державні інспектори Управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області здійснили 270 планових заходів державного контролю (контролю) за додержанням вимог земельного законодавства у сфері господарської діяльності. За результатами проведеного контролю було виявлено 230 порушень земельного законодавства на площі 181 тис. гектарів.

Державні інспектори видали 254 приписи про усунення порушень земельного законодавства та винесли 322 постанови про накладення адміністративного стягнення на суму 106 тис. грн (у тому числі за невиконання вимог припису).

Також при здійсненні державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності був розрахований розмір шкоди за самовільне зайняття земельних ділянок, нецільове використання та зняття поверхневого шару ґрунту без спеціального дозволу на суму 3,5 млн грн, з яких 1,5 млн грн сплачено порушниками у добровільному порядку, кошти надійшли до місцевих бюджетів Харківської області. Стосовно інших порушників фахівці вживають заходи примусового стягнення шкоди.