Наприкінці липня Харківський обласний центр допомоги учасникам АТО провів засідання щодо підведення підсумків роботи центру за І півріччя 2016 року. У заході взяли участь представники обласного військового комісаріату, Східного територіального управління НГУ, сектору державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, обласного департаменту соціального захисту, міського управління праці та соціального захисту, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, обласного департаменту капітального будівництва, громадської організації “Спілка ветеранів АТО”, державної служби зайнятості України, а також Головного управління Держгеокадастру у Харківсікій області.
Харківський обласний центр допомоги учасникам антитерористичної операції було утворено наприкінці минулого року. Тоді ж було затверджено його персональний склад.Так, представником Головного управління став Костянтин Рибалко, головний спеціаліст Відділу представництва в судах та інших органах Юридичного управління Головного управління Держгеокадастру у Харківській області.
З початку роботи центру Костянтин Рибалко спільно з кризовими психологами-волонтерами, працівниками сфери соціального захисту здійснив виїзні прийоми у військових частинах А0501 та А4104 на території Чугуївського району Харківської області, зустрівся з бійцями 92 окремої механізованої бригади та представниками Повітряних сил України, а також з військовою частиною А1352 «Арсенал» на території Балаклійського району Харківської області і бійцями Збройних сил України. У рамках зустрічей було надано правову допомогу учасникам АТО в реалізації їх прав на землю і зібрані їх пропозиції, які знайшли своє відображення в проектах створення садових товариств.
У рамках роботи центру надійшло 280 звернень від учасників АТО і членів сімей з початку року. З них 209 вирішено позитивно, 70 – перенаправлені до відповідних організацій та органи. Надано 240 телефонних консультацій.
Найбільша кількість звернень пов’язана з отриманням детальної інформації щодо пільг і гарантій демобілізованим учасникам АТО, механізмів реалізації та уповноважених органів.
Підбиваючи підсумки роботи, центром було зазначено, що скарг на дії або бездіяльність Головного управління або територіальних органах щодо ненадання допомоги в реалізації першочергових прав учасників АТО на землю не надходило.