В ефірі програми «Про головне» начальник Головного управління Юрій Кундрюков надав аналітичну інформацію щодо результатів відкриття ринку землі на Харківщині, наголосив на важливості законопроєктів, спрямованих на удосконалення діючого Закону України ««Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення»».

Під час розмови Юрій Кундрюков не оминув своєю увагою зміни в діяльності Держгеокадастру (цифровізація процесів та послуг у сфері земельних відносин, повноваження стосовно розпорядження землями  сільськогосподарського призначення державної власності, які знаходяться в користуванні державних підприємств, та повноваження стосовно контролю з використання та охорони земель), які пов’язані з децентралізаційними  та дерегуляційними процесами в країні.

До конструктивної розмови також долучились голови територіальних громад Харківської області та представник ХОГО «Спілка ветеранів АТО».

Довідково.

1 липня Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко офіційно оголосив старт ринку землі. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

Нагадаємо, що за даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, станом на сьогодні укладено 40 510 угод в рамках ринку землі (Харківська область посідає 1 місце серед регіонів України за кількістю укладених угод  – 3523 угоди на земельні ділянки загальною площею 13174,8 га).  Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 5252 нотаріусів, із них погоджено 5215. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі.