9 червня 2021 року Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ) за підтримки USAID «АГРО» провела другу онлайн-конференцію у форматі круглого столу в рамках реалізації програми підтримки реформи Держгеокадастру сільськими громадами.

Круглий стіл відбувся для учасників з Харківської області. Серед ключових питань, що піднімалися учасниками:

  • Алгоритм підключення спеціалістів відділу земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища до Національної кадастрової системи для виконання службових повноважень.
  • Необхідний перелік документів для розгляду та подальшої передачі в оренду земельних ділянок невитребуваних часток (паїв).
  • Розпорядження земельними ділянками водного фонду в межах населеного пункту територіальною громадою.

У заході наживо взяли участь 58 представників об’єднаних територіальних громад Харківської області, що свідчить про те виключно високу актуальність тематики заходу для ОТГ.

На питання учасників відповідали:

Костянтин Рибалко, начальник Юридичного управління головного управління Держгеокадастру в Харківській області, Роман Лещенко, Міністр аграрної політики і продовольства України, Сергій Завадський, в. о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Сергій Кубах, керівник напряму земельної реформи Програми USAID «АГРО», Іван Фурсенко, Перший заступник керівника Всеукраїнської асоціації громад, Резникова Катерина, експерт Всеукраїнської асоціації громад, Андрій Мартин, старший проєктний менеджер Офісу реформ КМУ (Кабінету Міністрів України), Ксенія Бережна, головний спеціаліст Департаменту контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру, Данило Кінь, представник Науково-дослідного інституту геодезії і картографії.

Сергій Завадський зокрема зазначив, що, в рамках програми підтримки Держгеокадастру сільськими громадами був внесений Законопроєкт № 2194, який передбачає не лише реформування системи державних органів, а і децентралізацію щодо розширення повноважень громад. Підкреслив, що продовжуватиметься робота над запровадженням нових електронних сервісів та реалізацією функціонування національної інфраструктури геопросторових даних.

«Ми продовжуємо співпрацювати з центрами надання адміністративних послуг, які зараз в рамках підписаних реформ надаються в районних державних адміністраціях, що створюються при об’єднаних громадах. На даний час ми виконуємо свою роботу згідно з нормами Закону №1423 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», направляємо листи згідно з результатами торгів до органів місцевого самоврядування, щоб вони продовжували наповнювати свій бюджет за рахунок продажу прав оренди. Також ми зараз опрацьовуємо питання щодо виконання рішень суду з відповідними зобов’язаннями, навіть якщо ми не є розпорядником земель», – пояснив Костянтин Рибалко.

Сергій Кубах підсумував: «За Законом №1423 землі перейшли у комунальну власність громад, разом з повноваженнями до громад перейшла і велика відповідальність за майбутнє українських земель».

Програма USAID «АГРО» продовжує підтримувати економічний розвиток громад, тому Сергій Кубах пропонує використовувати інструментарій управління 2.0, який був розроблений в рамках програми.

Запис круглого столу у Харківській області можна переглянути за посиланням.