З 5 по 9 квітня 2021 року Управліннями з контролю за використанням та охороною земель, які діють у складі Головних управлінь Держгеокадастру в областях, здійснено 145 заходів державного нагляду за використанням та охороною земель, за результатами яких виявлено 99 порушень земельного законодавства, зокрема заходів державного контролю щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель.

За вказаний період нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу на суму у розмірі 637 506 грн. У добровільному порядку відшкодовано – 516 062 гривні.

До органів прокуратури, органів досудового слідства направлено 26 матеріалів про порушення вимог законодавства, зокрема, які містять ознаки злочинів.

Протягом вказаного періоду кращий результат зі здійснення заходів державного контролю виявився у Головного управління Держгеокадастру у Харківській області: здійснено 9 заходів державного нагляду, за результатами яких виявлено 11 порушень земельного законодавства і нараховано шкоду загальною сумою 188 450 грн, відшкодовано у добровільному порядку – 76 584 гривні.15