Головне управління Держгеокадастру у Харківській області (далі – Головне управління) 21 грудня 2023 року проведено нараду у форматі відеоконференції щодо можливостей та переваг внесення відомостей про об’єкти Державного земельного кадастру на підставі містобудівної документації (функціональні зони, обмеження, земельні ділянки з виданими правовстановлюючими документами до 2004 року).

Нарада проведена під головуванням заступника начальника Головного управління – начальник Управління надання адміністративних послуг Василя Саранчі. У нараді прийняли участь: заступник директора Департаменту ведення державного земельного кадастру Держгеокадастру Ігор Кирилюк, керівники структурних підрозділів Головного управління, представники територіальних громад Харківської області, фірми-розробники відповідної документації.

Під час наради обговорили можливості та переваги наповнення Державного земельного кадастру відомостями про об’єкти Державного земельного кадастру на підставі містобудівної документації (функціональні зони, обмеження, земельні ділянки з виданими правовстановлюючими документами до 2004 року). Також мова йшла й про порядок внесення відомостей до Державного земельного кадастру на підставі містобудівної документації.

Так, присутніх було поінформовано щодо планування використання земель, розроблення комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад області.

Під час наради актуальними були питання:

роль містобудівної документації в регулюванні земельних відносин;

переваги наявності комплексних планів для громад, які є одночасно документацією із землеустрою та містобудівною документацією на місцевому рівні;

вимоги щодо встановлення та зміни цільового призначення земельних ділянок;

обмеження у використанні земель у сфері забудови, що встановлюються певним видом містобудівної документації на місцевому рівні, внесення до Державного земельного кадастру, містобудівного кадастру;

стан забезпечення області містобудівною документацією на регіональному і місцевому рівні.

Як результат, наголошено, що органи місцевого самоврядування мають внести до 1 січня 2025 року до Державного земельного кадастру відомості про функціональні зони територій, визначені у містобудівній документації на місцевому рівні, затвердженій до набрання чинності Закону України №711-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування і використання земель» (17.06.2020); межі територій пам’яток, історико-культурних заповідників тощо.

Під час онлайн-наради присутні отримали інформацію й з інших питань актуальних у земельній сфері.