Від початку 2021 року в порядку екстериторіального погодження документації із землеустрою експерти Держгеокадастру Харківщини отримали до розгляду 6297 документацію з інших областей, з яких на сьогодні опрацьовано 6005. Позитивну оцінку експертів отримали 3992 (66%) документацій, негативну – 2013 (34%).

За вказаний період територіальними органами Держгеокадастру у Харківській області направлено на погодження до інших областей 9046 документацій із землеустрою, з них опрацьовано 8626 документацій.

На сьогодні у Харківській області кількість працівників територіальних органів Держгеокадастру, які отримали статус експерта, становить 27 особи.

Слід зазначити, що застосування практики екстериторіального погодження унеможливлює безпосереднє спілкування розробника документації із землеустрою з посадовими особами, як однієї із складових службових зловживань чи корупційних діянь, суттєво спрощує погодження проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок з мінімальними витратами як для набувача права на земельну ділянку (замовника документації із землеустрою), так і для системи Держгеокадастру в цілому. У Івано-Франківській області кількість працівників, що отримали статус експерта, становить 37 осіб.

Довідково:

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 року №580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження документації із землеустрою територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» розгляд та погодження або відмова в погодженні документації із землеустрою здійснюються працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які вибрані за принципом випадковості системою електронного документообігу Держгеокадастру.